top of page

Business Games - İş oyunları

İş yaşamının ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri kısa zamanda yüksek geri dönüşle eğlenceli ve dinamik şekilde geliştirmenin yeni adı Business Games - İş Oyunları

Düşünce Kalıplarını Değiştiren İş Oyunu

10 yıldır 30 ülkede 60.000 den fazla kişi tarafından oynanmaktadır.

 

Düşünce kalıplarını farketmek ve esnetmekle başlar. Sonrasında ise ikinci oyun ve aşamada ilk oyunda yaşanan farkındalıklar ve tespitler üzerine çalışma başlar. Böylece, yumuşak beceriler alanı eğlenceli, geliştirici, yeni nesil bir deneyime açılır.

 

Bu oyun küçük ve büyük takımlar için uygundur. Farklı programlara, temalara ve aktivitelere adapte edilebilir. Growth Mindset programının en etkili ve tercih edilen oyunlarından biridir.

Mindset Business Game, takim gelişimi, yetenek gelişimi, lider gelişimi

Kazanımlar Nelerdir

o Sınırlayıcı inanç ve düşünce kalıplarını ortaya çıkarır ve bunları esnek, yaratıcı, dinamik, paylaşımcı, sonuç odaklı eylemlerle değiştirerek deneyimsel gelişim ortamı yaratır.
o Katılımcıları fırsatları fark etme ve yaratıcı düşünme konusunda çalıştırır.
o Çalışanlarınızı harekete geçirir ve onlara düşünce kalıpları ile ilgili farkındalık sağlar.
o Ekibinize beraber problem çözme yetkinliklerini geliştirir.
o Kaynakları akılcı bir şekilde ortak hedef için ve etkin kullanmayı geliştirir.
o Takım içinde işbirliğini güçlendirir.

Team Dynamics Business Game

Zor zamanlarda ekibinizin performansını simüle etmek için mükemmel bir araçtır. Her katılımcının davranışlarını izleyebilecek ve güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirebileceksiniz.

Team Dynamic Business Game, Takım dinamikleri, belirsizlikte karar alma, takım iletişimi, iş oyunları

Bu oyun bir birey olarak takımın içinde kendini tanıtmak, oyun aracılığıyla kendini keşfetmek, hayatın farklı alanlarını konuşarak oyunu oynadığın grupla sosyal ve bireysel bağlar kurmak, network kurmak ve geliştirmek, takımınla oynarken var olan bağları daha da güçlendirmek alanlarına hizmet eder. Oyun bireyin ve takımın içindeki bütünlüğü ortaya çıkarır ve paylaşılmasına imkan tanır.

Discover and Engage Outdoor Business Game

Discover & Engage Outdoor, eğitimler ve öğrenme deneyimini heyecanlı ve interaktif oyunlara dönüştüren iç ve dış alanda oynanabilen inovatif bir programdır. Teknoloji ve katılımcı grubun ihtiyaçlarını fiziksel alanlarla buluşturarak bedenin de dahil olduğu güçlü bir gelişme deneyimi yaratır. 10 yıldır dünyanın dört bir yanında her yaştan ve gruptan çok sayıda takımın eğlenerek oynadığı yeni nesil programdır.

Outdoor business game, açık havada iş oyunları, takım gelişimi, lider gelişimi

Kazanımlar
o Öğrenmeyi eğlenceye dönüştürür.
o Kurumlar için çalışanlarını bir araya getirir.
o İhtiyaca göre ve farklı mekan tercihleri için özel olarak hazırlanır.
o Kişiye ve kuruma özel hazırlandığından oyun kolaylıkla içselleştirilir.
o Kurumda konuşulması ve tartışılması istenen önemli konuları kolaylıkla oyuna dahil eder.
o Takıma beraber başarabileceklerini yaşatır.
o Takım adeta dev bir oyun tahtası üzerinde oynar
o Hareket halinde olup zihinleri çalıştırmak için harika bir fırsat yaratır.

Business Strategy Simulation

Skillworkz Business Games portföyü içinde yer alan Business Strategy Simulation, stratejik düşünme, proaktif yaklaşım sergileme ve etkin karar verme becerilerini kullanmak ve geliştirmek üzere tasarlanmış, dinamik ve interaktif bir yönetim simülasyon oyunudur. Katılımcılar 2 gün boyunca karlılıktan pazarlamaya, nakit akışından bilançoya, marka konumlandırmadan üretim planlamaya kadar gerçek bir şirketi yönetme deneyimi yaşarlar.

business-strategy-simulation.jpg

Kazanımlar

  • Bütünsel iş bakış açısı sağlar. Sanal rotasyonla departmanların ve kişilerin birbirlerinin işlerini ve zorluklarını anlamaları ile empati kurulmasını destekler.

  • Analiz yeteneğini ve stratejik yönetim becerilerini geliştirir. Mevcut iş yapışa, stratejik karar içeren konulara, optimize edilebilecek ve geliştirilebilecek noktalara dair daha kapsamlı ve vizyoner bakış açısı getirir.

  • Şirket içi iletişimin, empatinin ve anlayışın artması sonucunda departman odaklı değil, ‘tek şirket’ düşüncesi içinde en doğru kararların verilmesini sağlamak için ortam yaratır. Katılımcılar mevcut pazarda karşılaştıkları zorluklara ek olarak pazardaki trendlerin yaratabileceği ve henüz karşılaşmadıkları yeni durumları da deneyimleme ve strateji üretip sonuçlarını test etme fırsatı bulurlar.

Sustainability Mindset Business Game

Sürdürülebilirlik Zekası Online Oyunu, fikir üretmeye, yeniliğe, zihniyet değişikliğine ve birlikte yaratmaya adanmış çevrimiçi platformlu bir 'gerçek dünya' oyun deneyimidir. Oyunculara, performansıyla bağlantılı ölçülebilir oyun sonuçları sağlar. Oyuncular, zihniyet değişimleri yoluyla hayal edebilecekleri olasılıklara dayalı olarak risk almak için mevcut bilgi ve deneyim sınırlarının ötesine geçme fırsatına sahiptir.

surdurulebilirlik-zekasi-business-game.jpg

Kazanımlar Nelerdir?

  • Potansiyeli ve mevcut durumunu aynı anda deneyimletir,

  • Bireysel ve takım farkındalığı sağlar,

  • Derin sorgulama ve takım iletişimi yoluyla içgörü kazandırır,

  • Zihniyet değişimini deneyimletir,

  • İşbirliği, büyük resmi görebilme, konuların birbiriyle olan ilişkilerini deneyimleme imkanı verir.

  • Yapılan bireysel aksiyonların bütüne etkisini gösterir.

  • Birlikte üretmenin (co-creation) gücünü deneyimletir.

bottom of page