top of page

Geleceğin Satış Yetkinlikleri Programı

Büyük bir değişim dalgası içindeyiz. Her şey değişiyor. Dijital dönüşüm her yerde... Peki satış ekipleri ne durumda? Satış ekipleri dönüşmek zorunda çünkü artık müşteri farklı... Bilgi müşteride.

Müşterilerin Alım Yolculuğunda Önemli Bir Değişim

Dijital dönüşümün getirdiği yoğun değişim dalgasıyla birlikte satış da hızlı bir şekilde değişiyor. Artık müşteriler alım yolculuklarının %70’ini herhangi bir satış yetkilisiyle temasa geçmeden yapmaya başladılar. Bu da artık satışa farklı bir gözle bakmamızı gerektiren çok önemli bir durum.

distribution of buyers chart-türkçe.jpg

Bu değişimle birlikte artık herkes bir noktada "satış" yetkilisine dönüşmek, satışa farklı bir gözle bakmak durumunda. Satışın ikna ve manipülasyon üzerine olduğu dönemler geride kalıyor. Farklı bir döneme girmiş durumdayız.  Bu sebeple "Geleceğin Satış Yetkinlikleri Programı" nı oluşturduk.

future sales skills program genel tr.jpg

Modül1 - Başarı Zihniyeti

Bu modülde nasıl bir zihniyete sahip olduğumuza bakıyoruz. Yeni dönemde satışta başarı için neler gerekli bunları belirliyoruz. Bunlar üzerine öz farkındalığı arttıran çalışmalar yapıyoruz.

 

Modül2 - Müşteri Tipleri ve Önyargılar 

Bu modülde müşteri ve satış yetkilisi profillerini inceliyoruz. Hangi müşteri tipine nasıl iletişim kurulacağı, farklı satış yetkilisi profili ile nasıl bağ kurulacağını çalışıyoruz. Bunun yanında bizi etkileyen önyargıları fark edip, üzerinde çalışıyoruz.

Modül3 ve Modül4 - Müşteri Bazlı Düşünme

Bu modüllerde ideal müşterimiz kim onu belirliyoruz, müşteri alım yolculuğuna bakıyoruz, alım yolculuğundaki paydaşları ve rollerini inceliyoruz, müşterilerimizin farkındalıklarına bakıyoruz, satış ve değişim bağlantısını değerlendiriyoruz.

Modül5 - Sosyal ve Dijital Satış

Bu modülde asenkron satışa bakıyoruz, dijital varlıkları inceliyoruz, içerik üretimi üzerine çalışıyoruz

Modül6 - Kişisel Marka

Bu modülde bize özel özelliklerimizi ortaya çıkarıyoruz, marka pozisyonlamamıza bakıyoruz, kişisel pazarlama manifestomuzu belirliyoruz

bottom of page