top of page

Biz Kimiz

Biz öğrenmeyi çok seviyoruz. Bundan daha çok sevdiğimiz ise insanların gözümüzün önünde dönüştüklerini görmek.

Bunun için Nörobilim, Koçluk ve Psikoloji alanında en son metodolojileri, modelleri takip edip yeni nesil programlar hazırlıyoruz. 

asli alp foto.png

Alp Saraçoğlu

Skillworkz Kurucusu

Takım ve Satış Koçu, Deneyimsel Öğrenme Uzmanı, Eğitmen

 

Alp’in hikayesi çocuklarıyla oynadığı kutu oyunlarının onların üzerindeki dönüştürücü gücünü fark etmesiyle başlamıştır. Sonrasında oyun oynanırken yaşanan deneyim onda bir tutkuya dönüşmüştür.

 

Bir gün, “Bu oyunların gücü iş hayatında neden daha fazla yok?” sorusunu kendisine sormuş ve iş hayatını bu oyunlarla buluşturmak üzere harekete geçmiştir. Dünyadan kurumsal hayat için tasarlanmış ve oynayanların hayatını dönüştüren iş oyunlarını Türkiye’ye getirmiştir. Bu oyunları, gelişmek, farkındalık yaşamak isteyen takımlarla buluşturmuştur.

Alp’in oyun ve gelişimle ilgili kurduğu bağ onun bu satırlarında yer alıyor; “Oyunda öyle bir an var ki o anda uyanışın ilk ışıltısı gözlerde beliriyor, içerde o reaksiyon başlıyor. İşte beni en çok bu ana aracılık etmek heyecanlandırıyor. “

Alp, yaptığı çalışmalarla birlikte koçluk ile tanışmış ve koçluğun dönüştürücü gücünü çalışmalarında daha fazla kullanmak için yoğun çalışmalar yapmıştır. Nörobilim, duygusal zeka, psikoloji ve şemalar konularını kapsayan koçluk programını tamamlamıştır. Sonrasında takım koçluğu alanında çalışmalar yaparak takım koçluğunun dönüştüren gücünü iş oyunlarıyla birleştirip bunu takımlarla buluşturmuştur.

Alp’in en büyük tutkularından biri de öğrenmek ve öğretmektir. İnsan gelişimi adına tüm dünya literatürünü sürekli tarayarak yeni yaklaşımlar, metodlar, modelleri öğrenerek bunlarla birlikte takımları dönüştüren gelişim programları tasarlar. Bu programlarda nörobilim, psikoloji, duygusal zeka, duygusal çeviklik, ileri seviye koçluk metodolojilerini yoğun olarak kullanmaktadır. 

 

Alp, profesyonel hayatında satış alanında farklı pozisyonlarda bulunmuş, ekipler kurmuş ve yönetmiştir.

 

Kaşif bir ruha sahip olduğu için her müşteri, her proje ve her insan onun için keşfedilecek bir yer olmuştur. Her keşif onu yeni keşiflere taşımıştır.  Edindiği bu deneyim ve tecrübeleri takım koçluğu, satış koçluğu programlarına taşımaktadır.

 

İTÜ Mühendislik fakültesi mezunu olup işletme üzerine yüksek lisansı bulunmaktadır. 1998 yılında başladığı profesyonel iş yaşamına yaklaşık 22 yıl boyunca çeşitli şirketlerde satış ve yöneticilik yaparak devam etmiştir. En son olarak 3M Türkiye’de 8 yıl yöneticilik yapmıştır.

bottom of page